Adaylık süreci takvime bağlandı

Mehtap Gökdemir – CHP milletvekili adayı olmak isteyen vilayet ve ilçe liderlerinin istifalarını belirlediği bir takvime nazaran sürece alacak. Bu çerçevede Aralık ayının birinci yarısında aday olmak isteyen teşkilat yöneticilerinin istifalarının alınması planlanırken, belirlenecek tarihten sonra adaylık için istifalar kabul edilmeyecek, müddetinde istifa etmeyene adaylık yolu da kapanmış olacak. Partiyi seçime taşıyacak yeni teşkilat takımlarının belirlenmesinde seçim deneyimi bulunan tecrübeli isimlerin yanı sıra genç, dinamik isimler de tercih edilecek.

‘Gelmesinler’

Adaylık düşünen vilayet ve ilçe yöneticilerinin bir ayağının Ankara’da olduğu kimisinin habersiz geldiği kimisinin ise randevu talep ettiğini belirten CHP kaynakları, “Neredeyse bütün vilayetlerden o vilayetten siyaset yapacak bireyler Ankara’ya taşınıyor” tabirini kullanırken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu tip ziyaretlere ait “gelmesinler” talimatını verdiği öğrenildi.

Kılıçdaroğlu’nun belediye liderlerinin milletvekili adayı olmasına sıcak bakmadığı da bildirildi. CHP vilayet ve ilçe teşkilatlarında istifalar nedeniyle boşalacak takımların yerine hızla partiyi seçime taşıyacak grupları oluşturacak. Boşalacak takımlara mevcut idare takımlarından bir isim ya da dışarıdan isimler atanacak. 

 Kılıçdaroğlu Londra’da

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, üç gün sürecek İngiltere temasları başladı. Kılıçdaroğlu birinci olarak, Londra’da teknoloji alanındaki girişimcilere takviye veren “Entrepreneur First” yetkilileri bir ortaya geldi. Kılıçdaroğlu’na ziyarette; CHP Sözcüsü ve Genel Lider Yardımcısı Faik Öztrak, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, CHP İstanbul Milletvekili Yunus Emre ve CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik ve Denizli Gençlik Kolları Üyesi Gamze Kaya eşlik etti. Kılıçdaroğlu’nu Entrepreneur First kuruluşunun ortaklarından Jonny Clifford karşıladı. Kılıçdaroğlu’nun burada; start up teşebbüsleri kurmak isteyen gençlerin yatırımcılarla nasıl bir ortaya gelebileceği konusunda bilgi aldığı öğrenildi.

Kılıçdaroğlu ve CHP Heyeti daha sonra; kendisini “Avrupa’nın başkan derin teknoloji ağı” ve “girişim öncesi ve start up ağı” olarak tanımlayan The Creator Fund yetkilileri ile St. Pancras Renaissance Hotel’de bir ortaya geldi. Kılıçdaroğlu burada, The Creator Fund yetkilisi Jeremy Brown’dan bilgi aldı. CHP lideri, daha sonra İngiliz sanayi yatırımcısı Creative UK şirketinin yöneticileri ile bir ortaya gelerek, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. l HABER MERKEZİ

‘Babam istifa etmeyi asla düşünmüyor’

Eski CHP Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın kızı Prof. Dr. Aslı Baykal’ın CHP’den istifa etmesinin akabinde Deniz Baykal’ın da istifa edeceği savları ortaya atılmıştı. Baykal’ın oğlu Ataç Baykal, tezlere ait Bizim TV’ye yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Babam ile konuştum. Aslı’nın CHP üyeliğinden istifasını kendisi ile konuşmadığını, hatta istifa ettikten sonra haber verdiğini söyledi. Aslı’nın istifası Deniz Baykal ve ailesini bağlayıcı bir görüşün sonucu alınmış bir karar değildir. Babam, kendisi CHP’den istifa etmeyi asla düşünmüyor, herkese de ‘sakın istifa etmeyin’ diye telkinde bulunuyor” diye konuştu. Baykal, “Ben Aslı’nın CHP üyesi bile olduğunu bilmiyordum” dedi. | HABER MERKEZİ

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir