Cumhur İttifakı’nı reddetmenin altından Erbakan’ın kırgınlığı çıktı: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyarete gelmesini istemiş

Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan dün basın toplantısında Cumhur İttifakı’ndan gelen daveti kabul etmediklerini ve seçime tek başına gireceklerini açıkladı. Erbakan açıklamalarının akabinde Yüksek Seçim Konseyi’ne (YSK) gelerek 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Devir Milletvekili Genel Seçiminde cumhurbaşkanı adayı olabilmek için müracaatta bulundu.

“İNŞALLAH ÜLKEMİZ İÇİN İYİ OLUR”

Herhangi bir ittifaka dahil olmadan seçimlere girme kararı aldıklarını yineleyen Erbakan, “Yine 14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nde de Tekrar Refah Partimizin cumhurbaşkanı adayı olarak bendeniz Yüksek Seçim Heyetimize müracaatımı yaptım. Şayet ikinci çeşide kalırsa konuşulacak hususlar. Yeniden yetkili kurullarımızla, teşkilatlarımızla istişare ederek adım atarız.” dedi.

“ZAMANI GELDİĞİNDE AÇIKLARIZ”

Cumhur İttifakı’na katılmama sebeplerine yönelik gelen soruya ise Erbakan, “Zamanı geldiğinde teferruatlı biçimde açıklarız. Şimdilik bu kadarla yetinelim. Sonuç olarak biz bu istikamette karar aldık. Böyle olmasını parti heyetlerimiz uygun gördüler. Biz de o denli uygun gördük. İnşallah iyi olur” tabirlerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN ZİYARETE GELMESİNİ İSTEMİŞ

Gelişmeler merakla takip edilirken Gazeteci İsmail Saymaz, Erbakan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisini ziyaret etmesini istediğini lakin bunun gerçekleşmemesi üzerine bir kırgınlık yaşadığını öne sürdü. Haberde, “Mustafa Destici’yi parti binasında ziyaret eden Erdoğan, Erbakan’a Binali Yıldırım’ı gönderdi. Bu, YRP’lileri öfkelendirdi. Kimi YRP’liler ‘Erdoğan’ın Hüda Par lideri Zekeriya Yapıcıoğlu ile fotoğrafı var, bizim önderimizle yok’ diyor.” tabirleri yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir